Интернет-библиотека NemaloKnig.net: читай-качай!

Szklarski Alfred - книги автора

Творчество автора (Szklarski Alfred) представлено в следующих жанрах: Приключения, Путешествия и география, Природа и животные, Приключения, Приключения про индейцев
Творчество автора (Szklarski Alfred) представлено в следующих сериях книг: Przygody Tomka Wilmowskiego

 Название
 Серия
 Жанр
Tomek w krainie kangurów

“Tomek w krainie kangurów” jest pierwszą częścią cyklu Alfreda Szklarskiego (publikującego również pod pseudonimami Alfred Bronowski lub Fred Garland), opowiadającego o perypetiach tytułowego bohatera, Tomasza Wilmowskiego. Początek 20 wieku (rok 1903). Tomek Wilmowski, z ojcem i grupą przyjaciół wędruje po bezdrożach Australii, łowiąc dzikie zwierzęta dla europejskich ogrodów zoologicznych.

 
Tomek na wojennej ścieżce

Treścią książki o głębokich walorach poznawczych i wychowawczych są przygody Tomka Wilmowskiego, który, przy pomocy przyjaciół, na pograniczu USA i Meksyku usiłuje uwolnić Australijkę — Sally — więzioną przez plemię indiańskie Nawajów.

 
Tomek na tropach Yeti

Tomek wraz ze swymi towarzyszami — bosmanem Tadeuszem Nowickim oraz ojcem Andrzejem Wilmowskim, wyrusza do Indii. Powodem ich wyprawy jest tajemnicza depesza nadesłana przez Jana Smugę. Ekipa przybywa na miejsce z mieszanymi uczuciami, bowiem nie są do końca pewni, co czeka ich u kresu podróży. Tomek, jego ojciec i bosman udają się do pana Abbasa po dalsze wskazówki od Smugi. Otrzymują list oraz depozyt, czyli worek ze złotem. W chwili, gdy pan Abbas przekazuje im ów depozyt, do pomieszczenia wpada zakapturzona postać, która zadaje Hindusowi śmiertelny cios i ucieka. Nie udaje im się przeszkodzić złoczyńcy i niewinny pan Abbas umiera. Od tego momentu, przyjaciele wyruszają trasą przygotowaną przez pana Smugę, aby spotkać się z towarzyszem i dowiedzieć, po co wezwał ich, aż do Azji Środkowej. Podróż przebiega przez Indie, Tybet, aż do Chin.

 
Tajemnicza wyprawa Tomka

Piąty tom serii przygód Tomka Wilmowskiego. Akcja powieści rozgrywa się w 1908 roku. Nasi bohaterowie uczestniczą w wyprawie myśliwskiej, której celem jest odławianie dzikich zwierząt dla potrzeb europejskich ogrodów zoologicznych. Owa wyprawa jest tylko kamuflażem. Prawdziwym celem tej wyprawy w głąb Syberii jest odnalezienie Zbigniewa Karskiego — ciotecznego brata Tomka Wilmowskiego, który został zesłany na Syberię. Wyprawa odnosi sukces. Polski zesłaniec zostaje odnaleziony. W książce możemy znaleźć dużo ciekawych wiadomości o Syberii, jej florze i faunie oraz o ludziach tam mieszkających.

 
Tomek wśród łowców głów

Szósty tom cyklu książek Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego i jego przyjaciół. Bohater powieści — Tomek Wilmowski i jego czworo przyjaciół podróżuje po wyspie Nowej Gwinei, by łowić dzikie zwierzęta, a zwłaszcza — rajskie ptaki — dla ogrodu zoologicznego w Hamburgu. Dużo informacji o zwierzętach, roślinności i plemionach Nowej Gwinei i Oceanii. Wątek miłosny.

 
Tomek na Czarnym Lądzie

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.

Серия:
 
Tomek u źródeł Amazonki

Cykl powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego obejmuje kilkanaście pozycji przedstawiających barwne przygody głównego bohatera w różnych miejscach świata. Niniejsza pozycja jest jedną z nich. Akcja powieści rozgrywa się północnej Ameryce u źródeł Amazonki. Książka jest niepowtarzalna okazją dla czytelnika, aby móc na kartach powieści znależć się w tym niesamowitym krajobrazie i wraz z bohaterami przeżyć coś niezapomnianego.

Серия:
 
Tomek w grobowcach faraonów

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Od wielu pokoleń te książki są lekturą łatwą i atrakcyjną nie tylko dla chłopców.

Серия:
 

Схожие по жанру новинки месяца

 Жанры книг


 Новые обзоры